Patarimai

Gaisro pavojus

Kaminai užsikemša suodžiais, smala (kreozotu). Kreozotas - lipnus rudas skystis susidarantis degimo metu dėl nekokybiškų malkų, blogos kamino traukos ar neteisingai eksploatuojamo šildymo katilo. Pablogėjus kamino traukai malkos katile pradeda silpnai degti. Dauguma vartotojų tokiais atvejais atidaro oro sklendę taip padidindami oro kiekį į katilą. Katile pakyla temperatūra ir kaminas gali "užsidegti": pasigirsta nemalonus ūžesys ir įsiplieskia liepsna. Temperatūra gali pakilti iki 900-1000 oC . Tai net šiais laikais tampa dažna gaisro priežastimi.

Apsinuodijimas CO

Užterštas kaminas neleidžia maksimaliu tempu degti kurui katile ir pasišalinti degimo metu susidariusioms dujoms per kaminą į lauką. Ko pasekoje daug CO pasklinda patalpoje kur įrengtas katilas bei prasiskverbia į gretimas patalpas. Pajutę svaigulį ar pykinimą kuo greičiau eikite į lauką, o vėliau pravėdinkite patalpas.

Netaupus kuro naudojimas ir katilo tarnavimo laiko trumpėjima

Užterštas kaminas nesugeba pašalinti degimo metu išsiskyrusių degimo produktų, kurie slopina degimo procesą- malkos pradeda smilkti. Mažėja katilo temperatūra ir jei pasiekiama žemesnė 55-59 °C (rasos taškas) darbinė temperatūra ant katilo sienelių susidaro kondensatas. Prie drėgnų sienelių dar sparčiau limpa suodžiai ir teršalai, teršiasi kaminas. Malkos smilksta, bet nešildo. Po ilgesnio laiko katilo sienelės pasidengia kreozoto sluoksniu, kuris labai paspartina metalo senėjimą.Šildymo katilo sienelių metalas tampa toks silpnas,kad jį suremontuoti galima tik trumpam laikui.

Degimo kokybės patikrinimas

Pažiūrėkite į dūmus, kylančius iš kamino. Dūmai silpnai matosi, gerai sklaidosi - degimas geras. Jei dūmai juodi, blogai sklaidosi, daug suodžių dalelių - degimas blogas.

Teikiame šias paslaugas:

  1. Kaminų valymas.
  2. Kaminų patikra.
  3. Kaminų montavimas.
  4. Katilų valymas.

Paslaugas teikiame Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir 60km spinduliu apie šiuos miestus. Norėdami užsisakyti, skambinkite telefonu 8-600-32321

Atgal...