Patarimai

Kaip pačiam išsivalyti kaminą

Privačiuose namuose nėra draudžiama kaminus valyti pačiam savininkui. Daugiabučiuose namuose dūmtraukius gali valyti tik kvalifikuotas kaminkrėtys.

Kaip lengvai išsivalyti kaminą?

Universalus kamino valymo šepetys

Kažin ar yra žmogus, nesvajojantis apie namus, kuriuose vėsų rudens ar šaltą žiemos vakarą jį, patogiai įsitaisiusį prie televizoriaus ar su knyga rankose, apgaubtų jauki, maloniai šildanti, po dienos darbų raminanti židinio šiluma. Jeigu šią svajonę jums pagaliau pavyko įgyvendinti, kartu su naujais malonumais privalote prisiimti ir įsipareigojimą atsakingai rūpintis šiuo namų aukuru, kad jis ilgai ir patikimai veiktų, teikdamas namams šilumą ir jaukumą.

Degant malkoms, išsiskiria dujos, matome dūmus. Baltus dūmus suformuoja iš medienos išsiskiriantys vandens garai, o juodus – išsiskirianti smulkiadispersinė anglis (suodžiai) bei sunkiai užsidegančio medienoje esančio kreozoto garai. Šios iš kreozoto ir kitų degimo produktų susidarančios kamino apnašos – specifiniai ir nelengvai pašalinami nešvarumai. Jie riboja dūmų pralaidumą, mažina skleidžiamos šilumos kiekį, gali lemti šildymo prietaiso darbo sutrikimus. Didesnis šių ypatingai degių apnašų kiekis gresia net kamino gaisru. Mažiausia žala, kurią gali atnešti kamino gaisras, tai kamino ar šildymo prietaiso sugadinimas, didžiausia – namo, kuriame įrengtas kaminas, sunaikinimas.

Kamino valymo šepetys yra vienas svarbiausių židinio priežiūros įrankių dideliame mechaninių bei cheminių priemonių kovos su degimo apnašomis arsenale, kurias, atėjus laikui, privalote panaudoti. Tik taip užtikrinsite saugų šildymo prietaiso veikimą, ilgaamžiškumą bei maksimalų darbo ir šildymo efektyvumą.

Labai svarbu pasirinkti jūsų kaminui tinkamą šepetį. Netinkamas, kamino konstrukcijos, skersmens ar ilgio neatitinkantis šepetys trokštamos naudos neduos. Juo naudotis bus sunku, o valymas nebus pilnavertis. Tuo tarpu su kokybišku, kaminui tinkamu šepečiu, nemaloniai nuteikianti kova su atgrasiomis apnašomis bus ne tik įmanoma, tačiau ir ne tokia jau sunki.

Naujiena: kamino valymas iš apačios!

Nebereikia rūpintis net ir tuo kokio dydžio, ilgio bei formos šepetys pats tinkamiausias jūsų kaminui.Paprasčiausias, jokių specialių žinių nereikalaujantis, o kartu ir efektyviausias sprendimas – universalų kamino valymo šepetį neiloniniais šereliais, tinkantį tiek metaliniams, tiek plytiniams kaminams valyti.

Neiloniniai šereliai yra švelnesni ir lankstesni už kitų medžiagų šerelius, todėl nieko keisto, kad ir jų panaudojimo galimybės yra ženkliai platesnės. Lankstūs, prie kamino formos prisitaikantys neiloniniai šereliai tinka bet kokio skersmens kaminui, nuostabiai įveikia net ir didžiausias, tvirčiausiai prie kamino prikibusias apnašas, nebraižydami ir nė trupučio nesužalodami vidinių kamino sienelių.

Nemaža dalis kaminų turi bent vieną, o kai kurie ir kelis išlenkimus. Šiuose išlenkimuose, kur su dūmais sklindančios medžiagos keičia judėjimo kryptį, degimo nuosėdos kaupiasi anksčiau ir sparčiau, todėl parinkti tinkamą šepetį tokio kamino priežiūrai yra ypatingai svarbu. Neiloniniai šereliai valant lenktus kaminus yra tiesiog nepamainomi. Lankstūs šereliai pasiekia net sunkiausiai prieinamas vietas, prisitaiko net prie 45 laipsnių išlenkimus turinčių kaminų vingių. Kietesnius ar netinkamo ilgio šerelius turintys šepečiai to padaryti negali arba, pasiekę išlenkimo vietą, ją paprasčiausiai subraižo.

Universalus kamino valymo eziukas puikus pasirinkimas bet kokio kamino savininkui ir dėl dar vienos ypatybės. Komplekte esantis tarpusavyje sujungiamų šepečio kotų rinkinys leidžia valyti ne tik skirtingos formos, skersmens, bet ir įvairaus ilgio kaminus. Kotai yra pakankamai lankstūs ir tai padeda ne tik lengvai prasmukti pro ir pačioje nepatogiausioje vietoje esančią kamino angą, bet ir lengvai valdyti judesius valymo metu.

Naudojimas

Naudoti šį universalų kamino valymo šepetį labai paprasta. Dėl ypatingo lankstumo šepetys pajėgus prasiskverbti pro pačius siauriausius plyšius, dėl ko kaminą galite valyti tiesiog prakišę jį pro šildymo prietaiso angą. Jums tikrai nereikia lipti ant stogo! Įsitaisykite prie savojo šildymo prietaiso ir atlikite dešimt nesudėtingų žingsnių:

 1. Įsitikinkite, kad šildymo prietaisas neveikia, o degimo kameroje nėra kuro ar kitų degių medžiagų.
 2. Išimkite ties jungtimi su kaminu esančią degimo sklendę (jeigu ji yra) ir kitas judančias prietaiso dalis.
 3. Prie šepečio pritvirtinkite (prisukite) vieną kotą.
 4. Laikydami už koto, prakiškite šepetį į kamino angą.
 5. Įvairiomis kryptimis judindami šepetį, išvalykite pasiekiamą kamino vietą.
 6. Prijunkite dar vieną kotą ir pakartokite valymą aukštesnėje kamino vietoje. Junkite kotus kol išvalysite visą kaminą.
 7. Baigę valymą ištraukite šepetį iš kamino, vieną po kito atjungdami kotus (ta pačia tvarka kaip tą darėte juos prijungdami).
 8. Iš degimo kameros surinkite valymo metu pribirusias kamino apnašas.
 9. Sudėkite šildymo prietaiso dalis į vietas.
 10. Šepetį ir kotus išplaukite šiltu vandeniu ir saugiai padėkite iki kito valymo.

Savybės:

 • Tinka metaliniams ir plytiniams kaminams.
 • Tinka bet kokio skersmens kaminams.
 • Tinka įvairaus ilgio kaminams.
 • Tinka lenktiems kaminams.
 • Nebraižo vidinių kamino sienelių.
 • Lengvai valdomas.
 • Su neiloniniais šereliais.

Sėkmės! Tegul šiluma ir jaukumas neapleidžia jūsų namų!

Atgal...